Nico (56) en Hassan (56) dankbaar voor de kans en de begeleiding

Gemeente Amsterdam / WSP

Total Tankstations Amsterdam verwelkomde in een half jaar tijd zesendertig nieuwe werknemers. Wij spraken Nico Juwett en Hassan El Bakkari, beiden 56 jaar oud. De heren werken samen bij het tankstation aan de Burgemeester De Vlugtlaan in Amsterdam-West. Nico als stationsmanager en Hassan als medewerker. ‘Dit is niet de makkelijkste locatie. Het is Amsterdam West hé?’

Vol vertrouwen in het wilde westen

Het is niet vreemd dat Nico meteen als leidinggevende aan de slag ging op deze locatie. Hij werkte jarenlang als supermarktmanager en hij komt uit de buurt. Ervaring in de branche had hij niet. ‘Toen ik hier begon kende ik amper het verschil tussen benzine en diesel,’ zegt hij lachend. Nico werkte jarenlang als supermarktmanager en heeft ook een eigen supermarkt gehad. Bij een overname drie jaar geleden werd zijn contract niet verlengd.‘Ik kende amper het verschil tussen benzine en diesel.’

Nico won meteen het vertrouwen van het team: ‘Ik woon hier al mijn hele leven. Ik ken iedereen in deze buurt. En die vertrouwelijkheid slaat over op het hele team. Dat staat volledig achter me.’ Dat is belangrijk want de locatie in Slotermeer is niet de meest rustige. ‘Junkies, dronken mensen, het is hier soms net het Wilde Westen. We zijn 24 uur open, dus de nachten kunnen heel heftig zijn.’ Nico vindt het leuk en kan er goed tegen. ‘En ik heb een geheim wapen. Wij hanteren hier de p-knop. Met de p van pauze. Speelt er iets, dan pakken we eerst een bak koffie, praten er met z’n allen over en lossen het op.’

Wat ons team zo goed maakt

Ook voor Hassan was het werk nieuw. Hij gaf jarenlang Arabische les in het basis- en voortgezet onderwijs. In 2004 werd dit lesprogramma wegbezuinigd. Thuiszitten was voor hem geen optie, hij deed vrijwilligerswerk, is taxichauffeur geweest en overwoog tramconducteur te worden. ‘Ik heb echt van alles geprobeerd. Deze baan kwam als een geschenk uit de hemel.’

Hassan is blij met Nico als manager en met het vertrouwen dat hij van Total krijgt. ‘Wat ons team zo goed maakt? Er zijn geen eilandjes. En Nico is een held, hij pakt alles aan en heeft een goed hart. Ook als het moeilijk is, zoals laatst bij een gewapende overval. Dat was een heel akelige ervaring, maar Nico en het bedrijf steunen ons en geven ons ook steeds goede adviezen.’

Het past als een warme jas

Na twee maanden is Nico behoorlijk ingevoerd in de branche, heeft hij de shop aan kant en zijn team op orde. ‘Echt’, zegt hij, ‘ik ben dankbaar voor deze carrièrekans en de begeleiding. Het is hier allemaal hartstikke goed geregeld en dat is voor mij erg belangrijk. Deze baan past als een warme jas. Soms moet je geluk hebben in het leven. En dat heb ik nu.’

Lees ook het interview met HR-manager Jan Riedijk op de website van WSP